Vents VUE 150/200/250/300 P3 F8 filtr (smogu i pyłków)

Referencje: BLAKOMERV150F8-V2

51,92 zl
Brutto Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych

bez VAT: 42,21 zl

Wymiary filtra 300x220x48
Klasa EN779 F8
Klasa ISO16890 ePM1 70%
Poziom ochrony Wysoki: drobne cząstki stałe, kurz, pyłki, zarodniki pleśni, produkty spalania, cząstki smogu, pył owadobójczy.
Ilość filtrów 1
Zalety check Bezpieczny syntetyczny materiał filtrujący klasy premium firmy SANDLER AG (Niemcy).
check Najwyższa skuteczność filtrowania: ePM1 70%. Wyższa ochrona przed cząsteczkami smogu niż przy użyciu filtrów ePM1 50% lub ePM1 55%.
check Poddany badaniom według normy ISO 16890 w akredytowanym laboratorium w Niemczech.
check Wyprodukowano w UE.
Dodatkowe informacje check Filtr powietrza nawiewanego. Filtracja powietrza wywiewanego wymaga dodatkowego filtra G4/M5, dostępnego w naszym sklepie.
check Rekuperator posiada miejsca na 3 filtry: G4 i F7/F8 dla powietrza nawiewanego oraz G4 dla filtracji powietrza wywiewanego. Filtry G4+G4 są obowiązkowe. Filtry F7/F8 są opcjonalne i służą do ochrony przed drobnymi cząsteczkami, takimi jak pyłki i smog.
check Zalecany do stosowania z kombinacją 2 filtrów G4. Filtr G4 przed filtrem F7/F8 wychwytuje większość gruboziarnistych cząstek i wydłuża żywotność filtra F7/F8 nawet 2-krotnie.

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
3 49,32 zl Do 7,79 zl
5 46,73 zl Do 25,96 zl
Ilość
W magazynie

Kwota, aby otrzymać bezpłatną dostawę: 100,00 zl

                                              

BLAKOMERV150F8-V2

Arkusz danych

Producent rekuperatorów
Vents
Producent
CleanFilter
Model
VUE
Rozmiar modelu
150
200
250
300
Centrala wentylacyjna
VUE 150/200/250/300 P3
Wymiary filtra
300x220x48
Klasa EN779
F8
Klasa ISO16890
ePM1 70%
Poziom ochrony
Wysoki: drobne cząstki stałe, kurz, pyłki, zarodniki pleśni, produkty spalania, cząstki smogu, pył owadobójczy.
Ilość filtrów
1
Zalety
Bezpieczny syntetyczny materiał filtrujący klasy premium firmy SANDLER AG (Niemcy).
Najwyższa skuteczność filtrowania: ePM1 70%. Wyższa ochrona przed cząsteczkami smogu niż przy użyciu filtrów ePM1 50% lub ePM1 55%.
Poddany badaniom według normy ISO 16890 w akredytowanym laboratorium w Niemczech.
Wyprodukowano w UE.
Dodatkowe informacje
Filtr powietrza nawiewanego. Filtracja powietrza wywiewanego wymaga dodatkowego filtra G4/M5, dostępnego w naszym sklepie.
Rekuperator posiada miejsca na 3 filtry: G4 i F7/F8 dla powietrza nawiewanego oraz G4 dla filtracji powietrza wywiewanego. Filtry G4+G4 są obowiązkowe. Filtry F7/F8 są opcjonalne i służą do ochrony przed drobnymi cząsteczkami, takimi jak pyłki i smog.
Zalecany do stosowania z kombinacją 2 filtrów G4. Filtr G4 przed filtrem F7/F8 wychwytuje większość gruboziarnistych cząstek i wydłuża żywotność filtra F7/F8 nawet 2-krotnie.
Identyfikator kategorii Google
3573
Typ produktu
Filtry do rekuperatorów

Filtr powietrza nawiewanego F8 jest przeznaczony do oczyszczania powietrza zewnętrznego z najmniejszych cząstek. Klasyfikacja zgodna z normą ISO 16890: F8: ePM1 70%. 

Filtry klasy F8 są przeznaczone do filtrowania drobnych cząstek, takich jak stałe cząstki smogu, zapewniając w ten sposób wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach nawet w obszarach o dużym zanieczyszczeniu.

Filtr najlepiej sprawdza się w obszarach o dużym zanieczyszczeniu: strefach intensywnego ruchu, centrach miast, strefach przemysłowych i dzielnicach z ogrzewaniem na paliwo stałe.

Skuteczność filtrowania filtra F8:

  • Cząstki Coarse: >99% (kurz, pyłki)
  • Cząstki PM10: >93% (zarodniki pleśni, sierść zwierząt)
  • Cząstki PM2,5: >80% (produkty spalania)
  • Cząstki PM1: >70% (stałe cząsteczki smogu, nośniki wirusów)

Konstrukcja filtra:

  • Typ: MPL (głęboka fałda). Bardzo duża powierzchnia filtracji.
  • Materiał filtrujący: 3-warstwowe włókno syntetyczne (premium, SANDLER AG).
  • Odporna na wilgoć rama tekturowa lub syntetyczna (w zależności od filtra). Działa nawet przy 100% wilgotności względnej. W przeciwieństwie do ram metalowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych taki filtr dostosowuje się do budowy oprawy filtra. Zapewnia to szczelność i nie uszkadza konstrukcji centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej.
  • Materiał filtrujący spełnia wymagania higieniczne (odporny na rozwój mikroorganizmów). Certyfikowany zgodnie z niemiecką normą VDI 6022.

Zalety w porównaniu z innymi filtrami

  • Odporna na wilgoć rama, która działa przy 100% wilgotności względnej. Zaprojektowany do wilgotnego klimatu europejskiego.
  • Szczelna budowa filtra. Materiał jest mocno przyklejony do ramy. Niebezpieczne cząsteczki przechodzą przez połączenie ramy z materiałem filtrującym.
  • Dostosowuje się do budowy urządzenia. Podobnie jak w oryginalnych filtrach syntetyczna lub tekturowa rama dopasowuje się do budowy jednostki wentylacyjnej i nie uszkadza jej (zwłaszcza obudowy EPP).
  • Filtry wyprodukowane w UE i przetestowane zgodnie z normą ISO 16890. W większości przypadków tanie filtry z Chin nie są testowane, a w dodatku podawana jest jedynie teoretyczna skuteczność filtrowania.
  • Filtry wykonane są z wysokiej jakości 3-warstwowego materiału syntetycznego. W przeciwieństwie do włókna szklanego jest on bezpieczny i wytrzymały. 3-warstwowy materiał zapewnia wysoką zdolność zatrzymywania pyłu i dłuższy okres użytkowania.
  • Najwyższa skuteczność filtracji - ePM1 70% (większość filtrów analogowych 55% lub nawet w niższej klasie ePM2.5).

Okres wymiany: okres wymiany zależy od zanieczyszczenia powietrza w otoczeniu. Przewidywany okres eksploatacji: 4-6 miesięcy Nie myć i nie czyścić. Wyłącznie do jednorazowego użytku.

Dodatkowe informacje:

  • Opakowanie: filtry są pakowane w folię z tworzywa sztucznego nadającą się do długotrwałego przechowywania.
  • Gwarancja: 2-letnia gwarancja na przechowywanie w odpowiednich warunkach i opakowaniu.
  • Warunki przechowywania: wyłącznie w pomieszczeniach z wilgotnością względna <60% i niskim zapyleniem.
  • Wyprodukowano w UE.
  • W celu uzyskania dodatkowego rabatu przy zamówieniu większej liczby filtrów prosimy o bezpośredni kontakt.

Wysokiej jakości filtr analogowy, idealnie dopasowany do centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

Zalecenia ogólne:

  • Zanieczyszczenie filtra jest monitorowane przez zegar w urządzeniu sterującym. Alerty o zmianie filtra są wyświetlane w panelu sterowania lub aplikacji mobilnej.
  • Wskaźnik wymiany filtra działa jako przypomnienie. Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna działa niezależnie od tego ostrzeżenia.
  • Okres wymiany zależy od zanieczyszczenia powietrza w otoczeniu. Wymiana filtrów może być konieczna nawet 1,5–2 razy częściej w przypadku eksploatacji w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu, dróg utwardzonych, placów budowy, obszarów przemysłowych, pól roboczych itp. Większość producentów zaleca wymianę filtrów co najmniej dwa razy w roku: przed i po sezonie grzewczym.
  • Zalecane terminy wymiany: filtry z węglem aktywnym: do 3 miesięcy, filtr F7 – 4–6 miesięcy, filtry M5, G4 – 5–8 miesięcy. Energooszczędne filtry działają 1,3–2 razy dłużej. Okresy eksploatacji filtrów F7, F8 i F9 mogą się wydłużyć nawet o 2–3 miesiące, jeśli w systemie wentylacyjnym używany jest dodatkowy filtr wstępny klasy G4.
  • Filtr odprowadzanego powietrza może być wymieniany rzadziej, jeśli do filtracji powietrza zewnętrznego używane są wydajne filtry F7, F8, F9 lub filtry z węglem aktywnym.
  • Filtry panelowe/kieszeniowe są przeznaczone do jednorazowego użytku. Odkurzanie lub czyszczenie nie zapewni pożądanego efektu, a jedynie może uszkodzić filtr. Wydajny materiał filtrujący wychwytuje wewnątrz małe cząstki, co powoduje zatykanie filtra.
  • Filtry druciane i materiały filtrujące mogą być odkurzane do 3 razy przed wymianą, jeśli pozwala na to instrukcja obsługi.
  • Przed pierwszym uruchomieniem należy zakryć kołnierze nowego urządzenia wentylacyjnego, aby uniknąć szybkiego zanieczyszczenia filtra.


Uniwersalna instrukcja 

  • Podczas pierwszej wymiany filtrów należy zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi.
  • Przed przystąpieniem do wymiany należy wyłączyć urządzenie wentylacyjne i poczekać, aż wentylator zatrzyma się całkowicie.
  • Zdjąć przednią pokrywę lub pokrywę filtra.
  • Wyjąć stare filtry.
  • Wyczyścić urządzenie odkurzaczem i wyczyścić oprawy filtrów wilgotnymi chusteczkami.
  • Zaleca się również sprawdzenie innych elementów centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej: paska wirnika, wymiennika ciepła, wirników wentylatorów itp. W razie potrzeby elementy należy wyczyścić.
  • Przed założeniem nowych filtrów należy sprawdzić kierunek przepływu powietrza. Filtry mają strzałki przepływu powietrza na etykietach, które wskazują prawidłowy kierunek przepływu powietrza. Zazwyczaj filtry są instalowane przed wymiennikiem ciepła, więc strzałki muszą pokazywać kierunek do środka. Jeśli jednak używane są 3 filtry, mogą się pojawić wyjątki: jeśli filtr F7 lub F8 znajduje się po przeciwnej stronie wymiennika ciepła niż filtr G4, przepływ powietrza musi być skierowany na zewnątrz od wymiennika ciepła. Większość producentów umieszcza strzałki na jednostce wentylacyjnej, aby ułatwić prawidłową instalację filtrów. Jeśli filtry zostaną zainstalowane w odwrotnym kierunku, opór ciśnienia może wzrosnąć nawet o 15%.
  • Jeśli masz filtry o różnej skuteczności, np. F7 i G4. Filtry F7 muszą być zainstalowane po stronie powietrza zewnętrznego, a G4 po stronie powietrza odprowadzanego. Producent oznacza je w pobliżu kołnierzy przyłączeniowych kanałów. Zazwyczaj kanał powietrza zewnętrznego jest izolowany, a kanał powietrza odprowadzanego nie. Można również sprawdzić w instrukcji obsługi, ale należy zwrócić uwagę, że może to być prawa i lewa wersja urządzenia.
  • Po zainstalowaniu nowych czystych filtrów należy ponownie założyć pokrywę. Następnie włączyć urządzenie.
  • Konieczne będzie również ponowne uruchomienie zegara filtra na urządzeniu sterującym zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi.


Nie używać centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej bez filtrów, ponieważ spowoduje to zatkanie wymiennika ciepła i zanieczyszczenie systemu wentylacji. Ponadto spowoduje to unieważnienie gwarancji.


Zanieczyszczone filtry są przyczyną wyższego oporu przepływu powietrza, co z kolei zmniejsza tempo przepływu powietrza, a zarazem zwiększa zużycie energii i emisję hałasu. Wymiana filtrów we właściwym terminie spowoduje, że urządzenie wentylacyjne będzie działać dłużej.

Zależy nam na dostarczaniu najwyższej jakości filtrów powietrza zapewniających idealny klimat w pomieszczeniach w najlepszej cenie. Oferujemy więcej niż tylko filtry:

  • Doświadczenie i profesjonalne wsparcie: nasi konsultanci mają wieloletnie doświadczenie w produkcji i usługach z dziedziny ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).
  • Szeroki asortyment: wiele opcji, w tym węgiel aktywny i energooszczędne filtry dla większości central wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
  • Szybka dostawa: ponad 40 000 filtrów w naszym magazynie produkcyjnym jest gotowych do wysyłki następnego/tego samego dnia roboczego.
  • Materiały wysokiej jakości: materiały filtrujące są produkowane przez czołowe firmy w branży, takie jak SANDLER AG, i charakteryzują się wysoką wydajnością i zdolnością zatrzymywania pyłu.
  • Najwyższa jakość: wszystkie filtry, w tym klasy G4, są przyklejane do ramy, aby zapewnić maksymalną szczelność.
  • Niskie ceny: ze względu na krótki łańcuch dostaw i duże ilości oferujemy prawdopodobnie najlepsze ceny filtrów wysokiej jakości w UE.
  • Wyprodukowano w UE. Ponad 85% filtrów wentylacyjnych sprzedawanych w UE jest produkowanych w Chinach z materiałów niskiej jakości.
  • Sprawdzona wydajność. Filtry są testowane w akredytowanym laboratorium w Niemczech zgodnie z normami ISO 16890

Filtr jest wymiennym elementem każdego urządzenia wentylacyjnego, dlatego zrównoważona produkcja i logistyka odgrywają kluczową rolę.


Produkcja:

  • Wysokiej jakości 3-warstwowy materiał filtrujący ma większą zdolność zatrzymywania pyłu. Dzięki temu filtry działają dłużej, a do produkcji zużywa się mniej materiału.
  • W filtrach nie stosujemy włókna szklanego. Włókno szklane jest kruche, potencjalnie niebezpieczne i nie nadaje się do recyklingu.
  • Ramy filtrów panelowych są wykonane z tektury odpornej na wilgoć. Dostawca wykorzystuje maksymalną możliwą ilość tektury pochodzącej z recyklingu.
  • Energia w zakładzie produkcyjnym pochodzi ze źródeł odnawialnych.
  • Ramy filtrów w niektórych modelach Zehnder ComfoAir są wykonane z ekologicznego tworzywa sztucznego o zawartości materiałów organicznych powyżej 80%.
  • Warianty ofert filtrów wykonanych z energooszczędnych materiałów, których eksploatacja trwa nawet 1,3–2 razy dłużej, zanim jest potrzebna wymiana.
  • Dzięki opatentowanej technologii zużywamy o 30–50% mniej kleju niż w alternatywnych filtrach.

Krótsza trasa transportu w dostawie:

  • Materiały do produkcji są wytwarzane przez zakłady położone w krajach UE.
  • Filtry wyprodukowane w UE (a ponad 80% filtrów na rynku wyprodukowano w Chinach lub innych krajach azjatyckich).
  • Dostarczamy bezpośrednio z magazynu produkcyjnego.


Nieustannie poszukujemy sposobów na zapewnienie zrównoważonego rozwoju przy produkcji filtrów!

Chemikalia PFAS są stosowane w szerokiej gamie produktów od lat 40. ubiegłego wieku. PFAS mogą migrować do gleby, wody i powietrza podczas produkcji lub użytkowania. Większość tych chemikaliów praktycznie nie ulega rozkładowi. Szereg badań naukowych wskazuje, że chemikalia PFAS mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Główne zagrożenia dla zdrowia

Najważniejsze produkty zawierające PFAS

Filtry CleanFilter są produkowane z certyfikowanego, wysokiej jakości syntetycznego materiału filtrującego wolnego od związków PFAS.

  • Zdrowsze powietrze w pomieszczeniach. Chemikalia PFAS nie przedostają się do powietrza i nie rozprzestrzeniają się w pomieszczeniach.
  • Zgodność z najnowszymi standardami. Filtry są zgodne z aktualnymi wymogami bezpieczeństwa i oczekującymi przepisami dotyczącymi materiałów PFAS.
  • Doskonała wydajność. Syntetyczny materiał filtracyjny zapewnia trwałość i wydajność bez konieczności stosowania dodatkowych dodatków.
  • Ochrona środowiska. Wybierając filtry wolne od PFAS, przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i ochrony zdrowia publicznego.
Na podstawie 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

20 innych produktów w tej samej kategorii: